Kam je izginilo deset milijard?
V knjigi avtor odgovarja na vprašanje »kje bi se lahko izgubile vse te milijarde evrov, o čemer poslušamo in beremo vsak dan, a jih nihče ne zna najti«. Knjiga namreč s podatki razbija mantre o uspešnosti in neuspešnosti, davkih, stroških dela, javnem sektorju, zadolženosti in predvsem katastrofalnosti, ki jih ponavljajo gospodarstveniki, politiki, »strokovnjaki« in mediji, ki jih številke, ki jih uporablja avtor, ne zanimajo.

Št. strani: 450
Vezava: broširana
Format: 210 x 150 mm
Založba: Didakta
Opis knjige
Bine Kordež: "Moj položaj in vloga enega najbolj tipičnih predstavnikov oziroma akterjev negativnih procesov v družbi (po mnenju medijev in posledično še bolj javnosti) me razumljivo omejujeta pri razmišljanju in predstavljanju ekonomskih vidikov razvoja samostojne Slovenije. Pri teh omejitvah je seveda mišljena kredibilnost, upoštevanje in zaupanje v verodostojnost mojih stališč in zapisov. Vendar ne glede na to poskušam v pričujoči knjigi predstaviti svoje videnje dogajanj v razvoju naše države od osamosvojitve naprej z vsemi prednostmi ter slabostmi in napakami, ki so bile pri tem storjene. Pri tem se opiram predvsem na številne podatke, na široko podatkovno bazo, ki jo imamo v Sloveniji in jo pri večini ocen praviloma zanemarjamo ali pogosto napačno interpretiramo (praviloma se koristi samo za potrditev negativnih trendov). Konkretne številke, in nekoliko bolj poglobljen vpogled vanje, pogosto ponudijo precej drugačne zaključke, kot pa se nam v medijih predstavljajo vsakodnevno."
Bine Kordež je ekonomist poznan predvsem po neuspelem prevzemu Merkurja. Na osnovi dolgoletne prakse na vodilnih delovnih mestih in rednega spremljanja ekonomskih kazalcev že skoraj dvajset let objavlja tekste o aktualnih ekonomskih temah.
Iz predgovora: "Od nekdaj me privlači oporekati splošno sprejetim »resnicam«. Prav zato me najbrž zanima Bine Kordež kot tajkun, obsojen na šest let in pet mesecev zapora. V čem je njegova posebnost? Morda zadošča že njegova izjava: »Nikoli nisem rekel in nikoli ne bom, da v Sloveniji ni pravne države, samo zato, ker sem bil obsojen, kot to počnejo mnogi. Zaradi mojega primera pravne države ni nič več in nič manj.«. Bi jo zmogli, če bi bili v njegovi koži?" Jože Mencinger