Opis
Otrok se v polnosti razvija in prav tako se hitro razvijajo njegovi možgani. Največ možganskih povezav se vzpostavi v prvih letih življenja. To daje temelj vsemu učenju in razvoju, ki bo sledilo v nadaljnjih letih. Otrokov razvoj je dinamičen in interaktiven proces. Majhen otrok se želi učiti, uči pa se iz tega, kar mu ponudimo. Raziskave so pokazale, da otroci, obkroženi s kakovostnimi igračami, dosežejo več. Otrok iste igrače ne uporablja vsakič na enak način, ampak vzpostavi različne strategije, kar seveda pripomore k učenju. Zato je priporočljivo, da se otrok igra z istimi igračami čim dlje. Preprosti materiali, ki spodbujajo otroka k aktivni uporabi, so vir zadovoljstva, razvoja in rasti. Komplet didaktičnih igrač (24 izdelkov)
Naš nabor razvojnih igrač je usmerjen v vsako otrokovo razvojno obdobje in nudi oporo k optimalnemu razvoju in krepitvi učnih zmožnosti.
Predstavitev razvojnih igrač / 24 izdelkov:
KATALOG (PDF)
1. Premakni dolio
Igrača spodbuja prijemanje, koordinacijo oči in rok ter motorične sposobnosti. Gibljivi deli spodbujajo otroke k stresanju, kar jim pomaga k večjemu nadzoru roke, da lahko delajo bolj ciljne gibe. Igrača je optimalno zasnovana tako, da jo otroci lahko varno dajejo v usta.
2. Barvni valj s kraguljčkom
Igrača spodbuja koordinacijo oči in rok, prijemanje in sluh. Ropotuljica otroke spodbuja k opazovanju, tresenju, premikanju in poslušanju. Prav tako spodbuja plazenje za premikajočo se ropotuljico, s čimer se krepijo telesne mišice ter nadzorovano gibanje.
3. Prve kocke za sestavljanje
Kocke so primerne velikosti za najmlajše otroke. Z njimi si krepijo osnove za matematične in prostorske sposobnosti. Prav tako otrok spozna različne oblike in barve.
4. Ropotuljica in obročki
Igrača spodbuja prijemalne reflekse in koordinacijo oči in rok. Otroci vadijo prijemanje ter sposobnosti sluha in vida.
5. Ku-ku zaboj s podstavkom
Zaboj krepi otrokovo koordinacijo oči in rok ter motorične sposobnosti. Poleg tega uči koncept vzroka in posledice, kjer otrok spozna, da objekti obstajajo, tudi če jih ne vidi.
6. Kotalka ropotuljica
Igrača se zavrti nekoliko stran od otroka, tam obstane ter ga izzove, da gre za njo. To pri otroku krepi motorične sposobnosti ter vztrajnost.
7. Ujemanje oblik
Igrača spodbuja fino motoriko in od otroka zahteva usklajevanje obeh strani telesa, medtem ko poskuša prilagoditi vsako obliko svoji podlagi ali obrniti skodelico, da ven pade oblika.
8. Vrtljiv boben
Ta igrača otroke pritegne zaradi zanimivega zvoka, ki ga povzroči vrtenje. Uči koncept vzroka in posledice, spodbuja koordinacijo oči in rok ter razvoj vizualnih sposobnosti. Krepi mišice rok in zapestja.
9. Otipaj žogice
V košari so senzorične žogice različnih materialov, teksture in barv. Žogice pri otroku vzbujajo radovednost in krepijo njegovo tipno zaznavanje.
10. Sledi žogi
Steza z žogo spodbuja otrokove vizualne spretnosti. Otrok položi žogo na zgornjo poličko in ji z očmi sledi, dokler ne prispe do dna. To je tudi osnova za kasnejše učenje branja. Igrača uči tudi koncept vzroka in posledice ter stalnost predmeta, kljub temu da žogice nekaj trenutkov ne vidi.
11. Barvni zatiči
Otrok z vrtenjem in nameščanjem zatičev v odprtine vadi mišice zapestja, pesti in prstov, kar je osnova za kasnejše učenje pisanja. Prav tako se nauči razlikovati med oblikami in velikostmi.
12. Zlaganje obročkov
Otrok zlaga pisane obročke na žebljiček in pri tem krepi koordinacijo oči in rok ter finomotorične veščine. Hkrati spoznava različne barve in koncept vzroka in posledice.
13. Ku-ku zaboj s predalom
Pri tem zaboju koncept vzroka in posledice pride še bolj do izraza, saj žogica izgine in se pojavi šele, ko otrok odpre predal. Tako zahteva od otroka dodatni korak; pomnjenje ter iskanje predmeta. Prav tako je dobra vaja motorike ter koordinacije oči in rok.
14. Sestavljanje oblik
Igrača omogoča postopni razvoj sposobnosti razlikovanja velikosti in oblik ter prostorskega razmišljanja. Otrok z uporabo krepi fino motoriko.
15. Zaboj z barvnimi krogci in predali
Otrok razvršča barvne krogce v pravilni predal. S tem krepi fino motoriko, pomnjenje in sposobnost razvrščanja barv. Prav tako vadi koncept vzroka in posledice ter stalnost predmeta, tudi ko ga ne vidi.
16. Postavi obliko
Vsaka oblika se prilega skozi določeno odprtino. S tem zabojem otroci spoznavajo matematične oblike in razmerja, pri čemer z različnimi pokrovi lahko povečujete zahtevnost. Ker so vse oblike iste barve, se lahko otrok osredotoči le na obliko. Pri vaji otrok vadi fino motoriko, koordinacijo oči in rok ter tudi vztrajnost in koncentracijo.
17. Vodoravno vreteno z obroči
Igrača predstavlja dodaten izziv za otroka, saj pri natikanju in obračanju obročev vadi mišice zapestja, pesti in komolca, kar je pomembna priprava na kasnejše pisanje. Dodatna prednost je postavitev igrače tako, da otrok natika obroče v smeri pisanja.
18. Natikanje oblik
Pri tej igrači bo otrok vadil finomotorične sposobnosti ter razvrščanje barv in oblik. Natikanje zahteva koordinacijo obeh rok in s tem njuno natančnejšo uporabo. Različne oblike v setu omogočajo stopnjevanje zahtevnosti.
19. Zaboj z mehko žogo
Igrača uči otroke razmišljati vnaprej, si postavljati cilje in načrtovati dejanja, ki jih potem izvedejo. S to preprosto igračo vadijo izvršilne funkcije, ki so podlaga za ciljno usmerjeno vedenje, in s tem temelj za uspešnost posameznika v življenju.
20. Vezanje vrvice
S to dejavnostjo otrok vse bolj vadi fino motoriko, koordinacijo oči in rok, usklajevanje obeh rok, natančnost in tudi vztrajnost za dokončanje dejavnosti. Vezanje je pomembna priprava roke na pisanje, prav tako pa predstavlja začetek praktičnih veščin, kot je šivanje. Različne predloge nudijo stopnjevanje zahtevnosti.
21. Okvirji za vadbo oblačenja
S tremi okvirji, na katerih je blago z ježki, zadrgo in gumbi, otroci vadijo zelo praktične veščine, ki jih potrebujejo za samostojno oblačenje. Pri tem krepijo fino motoriko, samostojnost in skrb zase.
22. Navijanje blaga
S tem ko otrok izvleče in spet navije blago, se uči razumevanja stalnosti predmeta ter koncepta vzroka in posledice. Hkrati vadi motorične sposobnosti, predvsem mišice zapestja, ki so pomembne za kasnejše pisanje.
23. Skrivnostna škatla
S pomočjo skrivnostne škatle bodo otroci vse bolj nadzorovano in natančno premikali roke, hkrati pa izostrovali svoj občutek za dotik. Oblike so skrite v škatli, otrok jih otipa in izvleče, zato to predstavlja večji izziv in hkrati tudi večje navdušenje. S poimenovanjem izvlečenih predmetov si širijo besedni zaklad.
24. Vstavi čep
S to igračo otrok raziskuje vzorce, barve in števila. Z vstavljanjem in pritrjevanjem čepov razvija fine motorične sposobnosti, prav tako pa tudi prostorsko sklepanje in računske sposobnosti.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.