Opis
Jesen 1936. Politične razmere po Evropi se zaostrujejo, nacizem povsod steguje svoje lovke in tudi Madžarska, ki se vse bolj povezuje z Nemčijo, ni izjema pri tem. Medtem ko celotna država žaluje za ministrskim predsednikom, novinarja Zsigmonda Gordona pokličejo v neko zakotno ulico, kjer je v skrivnostnih okoliščinah umrla mlada prostitutka, v njeni torbici pa je bil najden le židovski molitvenik.
Policija se iz neznanega razloga ne želi ukvarjati s tem primerom, Gordon pa si na vsak način želi odkriti resnico. Razreševanje umora ga vodi globoko v svet politične korupcije, prostitucije in prepovedanih boksarskih obračunov. A bolj ko se bliža resnici, bolj je tudi on s svojimi bližnjimi v nevarnosti. Z opisi temačnega vzdušja, Budimpešte, njenih ulic, četrti, sveta prostitucije in tolp ter družbenih razmer na predvečer druge svetovne vojne se je Kondor učinkovito poklonil tradiciji romana noir.
Vilmos Kondor (1954) je madžarski pisatelj. Na pariški Sorboni je diplomiral iz kemijskega inženiringa, zaposlen pa je kot srednješolski učitelj matematike in fizike. Budimpešta noir je njegov prvi roman v seriji petih kriminalnih romanov z glavnim junakom Zsigmondom Gordonom. Po romanu so leta 2017 posneli tudi film.
Izid knjige je bil omogočen s podporo programa Publishing Hungary Ministrstva za zunanje zadeve in trgovino Madžarske – Balassijevega inštituta, in s podporo muzeja Petőfi Literary Museum − Hungarian Books and Translation Office.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.