Opis
Potem tudi o starem K., zdajšnjem lastniku te hiše, ki je ne glede na svojo rahlo problematično, a fizično nenasilno vzgojo sklenil, da bo svojega sina iz slabiča pretepel v Pravega Moškega.
O ženi starega K., ki se je med izmenjavanjem moževih verbalnih skrajnosti iz brutalnosti v osladnosti umikala v otopelost latinskoameriških telenovel. In konec koncev o K., ki je to hišo nosil v zavesti, kakor koli že se ji je umaknil.
Gnoj je stilistična mojstrovina o individualni pasivnosti, neposobnosti sprejemanja odločitev, vzgajanju mlačnih idealov v gnilobo. Roman je pisan v šlezijskem narečju, ker avtor je močno povezan s svojimi šlezijskimi koreninami, in odraža patriarhalno družbeno strukturo, bolezensko introvertiranost in nesposobnost individuuma, da pobegne kolektivnemu spominu lastne vzgoje in tradicionalnosti.
Odlomek iz recenzije knjige v reviji Bukla
“Roman je kvaziavtobiografska pripoved o odraščanju fanta, za katerega lahko sklepamo, da se imenuje K. Sestavljena je iz treh delov (Pred tem, Takrat, Potem) in se večinoma dogaja v hiši, ki jo je zgradil oče starega K… Ironična in izjemno dobro napisana zgodba o življenju in propadu neke družine v pred- in povojni Šleziji.”
Avtorica recenzije Majda Peklaj
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.