Opis
Priznani družinski terapevt Jesper Juul v knjigi opisuje bistvo svojega dolgoletnega dela z otroki in starši. S primeri iz vsakdanjega življenja dokazuje, da lahko s spoštovanjem, zaupanjem in ljubeznijo premagamo še tako zapletene izzive, ki jih prinaša življenje z otroki.
»Jesper Juul staršem svetuje, da naj ne stremijo k popolnosti. ‚Dovolj dobro’ je čisto v redu. Ta preprosta vzgojna filozofija je Juula postavila med najvplivnejše strokovnjake na področju vzgoje.«
− Der Spiegel
»Kaj nas storimo s trmastimi otroki? Z otroki, ki se mečejo po tleh in zahtevajo sladoled? Pokažimo jim, da jih razumemo in da nam je mar za njihove občutke.«
−Mathias Voelchert, ustanovitelj nemškega familylaba
Iz spremne besede:
Spoštovanje, zaupanje in ljubezen, o katerih bo govora v tej knjigi, so osnova življenja z otroki. Jesper Juul je bil namreč trdno prepričan, da milijoni mater in očetov po vsem svetu najbolje poznajo svoje otroke, saj vsak dan neutrudno skrbijo zanje. Juula nista zanimali ne intelektualna debata o vzgoji ne ukalupljanje. Različni smo si. Oblikovali so nas izkustva, primarna družina, konvencije, kultura in družba – in ravno v tem je bistvo. Bistvo je odnos. In v tej knjigi se bomo naučili, kako ga vzpostavimo.
Mathias Voelchert
Ustanovitelj in vodja nemškega Familylaba – delavnice za družine
Jesper Juul (1948–2019) je bil danski predavatelj, družinski terapevt, edukator, supervizor in pisec. Bil je eden od pomembnih pobudnikov za pedagogiko prihodnosti. Juulova biografija je tako mnogostranska kot njegova pedagogika. S šestnajstimi leti je odšel na morje, delal kot kuhar in natakar, študiral verstva in evropsko zgodovino idej, postal oče in delal z mladostniki. Izobraževanje iz družinske terapije je nadaljeval na Nizozemskem in v ZDA pri Walterju Kemplerju. Leta 1979 je ustanovil sloviti Kemplerjev inštitut za Skandinavijo, ki ga je nato vodil vse do leta 2004. Razvil je samostojno obliko terapevtike in svetovanja: kratko, intenzivno terapevtsko obravnavo celotne družine in specifično svetovalno prakso, katere izhodišče so naravne socialne kompetence otroka ter enakovrednost otrok in odraslih. Zasnoval je tudi mednarodni projekt tako imenovanih družinskih laboratorijev, ki danes delujejo pod okriljem združenja Familylab Association že v več kot dvajsetih državah.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.