Opis
Iz vsebine:
ŠOLAR NA POTI DO SEBE (dr. Viljem Ščuka)
Priročnik Šolar na poti do sebe novogoriškega zdravnika in psihoterapevta Viljema Ščuke je rezultat njegovega dolgoletnega dela na terenu, pri reševanju težav mladostnikov, ko se ti soočajo sami s seboj, z lastnimi potrebami, željami in hotenji na eni ter omejitvami in pogoji na drugi strani. Avtor je knjigo napisal na osnovi teoretskega in praktičnega poznavanja Gestalt teorije ter strokovnih srečanj z mladimi in njihovimi starši po vsej Sloveniji in v zamejstvu. Pri navajanju osnovih gestaltskih načel prikaže odnose med šolarji, starši, vrstniki in učitelji kot celostno dogajanje, pri katerem je pomembno medsebojno vplivanje in doživljanje.
DELFINJA VZGOJA (dr. Shimi K. Kang)
Kako vzgojiti zdrave, zadovoljne in motivirane otroke?
Avtorica Dr. Shimi Kang, na Harvardu izšolana psihiatrinja za otroke in odrasle ter strokovnjakinja za človeško motivacijo, v tej navdihujoči knjigi vodi po umetnosti in znanosti spodbujanja otrok, da razvijejo notranjo ambicijo in vseživljenjsko ljubezen do učenja. Črpa iz najnovejših raziskav v nevroznanosti in znanosti o vedenju ter pokaže, zakaj preveč nasilni, z nadzorom obsedeni »tigrovski starši« in permisivni »starši meduze« notranjo motivacijo v resnici zavirajo. Dr. Kang predlaga daljnosežen nov model vzgoje: inteligentnega, igrivega, izjemno družabnega delfina. Delfinji starši se osredotočajo na ohranjanje ravnovesja v otrokovem življenju ter ga nežno, a z avtoriteto vodijo k trajnemu zdravju, sreči in uspehu.
VZGOJA V DIGITALNI DOBI (Jodi Gold, dr. med.)
Knjiga Vzgoja v digitalni dobi podaja osupljive koristi kot tudi resne slabosti uporabe spletnih aplikacij, mobitelov, interneta, družbenih omrežij … v življenju današnjih otrok. Preplet znanstvenih dognanj in vsakdanjih praktičnih nasvetov vam bo pomagal spodbujati otrokov zdrav odnos do tehnologije – od rojstva do najstniških let. Na trgu je ogromno knjig o rasti in razvoju otrok ter knjig o vzgoji. Nobena od njih pa ne zajema digitalne tehnologije, ki je vseprisotna in ima velik vpliv na življenja nas in naših otrok. Svet v katerem odraščajo današnji otroci je precej drugačen od tistega, v katerem smo odraščali mi, njihovi starši. Staršem primanjkuje izkušenj glede vzgoje ob digitalni tehnologiji, zato nas je tega precej strah. Nezaupljivi smo do aplikacij, ki jih ne poznamo, prestrašeni zaradi epidemije sekstinga in poplave selfijev ter popolnoma nepripravljeni na prihajajoče. Želeli bi si pravil v zvezi z uporabo digitalnih naprav, a knjižice z navodili za starše ni. Najbolj nas skrbi, da se bodo naši otroci v kibernetskem prostoru izgubili.
Knjiga Vzgoja v digitalni dobi želi starše in vse, ki se ukvarjajo z vzgojo in
izobraževanjem otrok, pomiriti. Nudi model vzgoje in družinam daje potrebno orodje, s katerim lahko otrokom pomagajo, da bodo našli pravo ravnovesje v zmerni uporabi digitalnih naprav.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.