Opis
Avtorica Bev Cobain je sestrična Kurta Cobaina, tragično preminulega pevca grunge skupine Nirvana, ki si je vzel življenje leta 1994. Prav zato, ker so priljubljene javne osebnosti tako pomembne in se po njih zgledujejo številni mladi, se vprašanjem, kot je »Zakaj je to storil?«, ni mogoče izogniti. Pravzaprav je to vprašanje nujno potrebno zastaviti, saj ljudje z depresijo, tako mladi kot stari, pogosto postavljajo osnovna vprašanja o vrednosti in pomenu življenja in se pogosto – upravičeno ali neupravičeno – za odgovore na ta vprašanja obrnejo k ljudem, ki jih občudujejo.
Kljub temu pa ti idoli, tako kot Kurt Cobain, včasih sprejmejo napačne odločitve, ki lahko tiste, ki so se po njih zgledovali in jih imeli radi, pahnejo v začaran krog zmede in obupa. Potrebujemo torej drugačne vzornike – takšne, ki premorejo dovolj poguma, da se izpostavijo in pokažejo, da ima zgodba lahko tudi drugačen konec. Takšni ljudje lahko mladostnikom z depresijo pomagajo spoznati, da niso sami, da se še mnogi drugi počutijo tako kot oni, da obstajajo številne oblike pomoči ter da jim pravočasno nudena strokovna pomoč dejansko lahko pomaga.
Pričujoča knjiga ter zgodbe Angey, Amber, Davida, Cere, Paula, Heidi, Shaneeke, Heather, MacKenzie, Shawnelle in Tylerja, ki so zbrane v njej, rušijo zidove molka in stigmatiziranosti ter razbijajo začaran krog napačnih informacij. Priročnik temelji na rezultatih najnovejših znanstvenih raziskav, bralcem pa podaja tudi ganljive resnične pripovedi najstnikov.
O avtorici
Bev Cobain je diplomirana medicinska sestra z opravljeno specializacijo za delo na področju psihiatrije/varovanja duševnega zdravja. Kot medicinska sestra je delala na številnih področjih, nazadnje pa je spoznala, da jo najbolj veseli delo na področju zdravljenja odvisnosti od drog in alkohola ter na področju varovanja duševnega zdravja, kjer je na različnih bolnišničnih oddelkih delala tako z najstniki kot tudi z odraslimi.
Je predavateljica in organizatorka številnih delavnic na temo ozaveščanja o depresiji, preprečevanja samomorov, posredovanja pri poskusih samomorov ter pomoči družinam po izgubi člana zaradi samomora. Leta 1999 je Bev kot priznanje za vložen trud za pomoč mladim z depresijo prejela »Zeleni trak«, ki ga podeljuje ameriška Nacionalna zveza za varovanje duševnega zdravja.
Bev njene lastne izkušnje s spolno zlorabo, panično motnjo, alkoholizmom, klinično depresijo in nagnjenostjo k samomoru pomagajo razumeti težave, s katerimi se soočajo mladi. V njeni družini so se zgodili trije samomori, med katerimi je bil največje pozornosti javnosti deležen samomor Kurta Cobaina. To jo je še dodatno vzpodbudilo, da se je nudenju pomoči ljudem v stiski posvetila še bolj aktivno. Bev je tudi članica odborov številnih organizacij za preprečevanje samomora.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.